koncerty i wydarzenia

Dzień 1. | niedziela, 2 czerwca

AUKSO KLASYCZNIE

tomasz konieczny, AUKSO, marek moś

W programie:

Wolfgang Amadeusz MozartSerenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525
Tadeusz Baird – Cztery sonety miłosne na baryton i orkiestrę smyczkową
Piotr CzajkowskiSerenada na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48

Bilety dostępne na bilety24.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Dzień 2. | niedziela, 9 czerwca

}

godz. 12:30

WSTĘP WOLNY

KONTRA-BASSOwo w PODZIEMIU

tadeusz wielecki, michał woźniak

W programie:

Improwizacje i spotkanie z kontrabasistą i kompozytorem Tadeuszem Wieleckim oraz warsztaty kontrabasowe Michała Woźniaka dedykowane dzieciom

Dzień 3. | niedziela, 16 czerwca

}

godz. 12

WSTĘP WOLNY

DUMY w PODZIEMIU

jacek kowalski, henryk kasperczak

W programie:

Żałobne i bohaterskie pieśni polskie z XVI i XVII w. oraz wykład Henryka Kasperczaka nt. basowych instrumentów szarpanych.

Dzień 4. | czwartek, 20 czerwca

dominik połoński IN MEMORIAM

iza połońska, ewa kędzierska, tomasz strahl, AUKSO, marek moś

W programie

pokaz filmu „Wariacja na wiolonczelę solo” (reż. A. Rek),
Jan Sebastian Bach – Suita d-moll BWV 1008
Mikołaj GóreckiElegia na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową
Jerzy WasowskiPejzaż bez Ciebie (sł. Jeremi Przybora)
Seweryn KrajewskiCo to jest czułość (sł. Magda Czapińska)
Adam SławińskiNa całych jeziorach Ty (Agnieszka Osiecka)

Bilety dostępne na bilety24.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Dzień 5. | niedziela, 23 czerwca

}

godz. 12

WSTĘP WOLNY

BASSOwo w PODZIEMIU

piotr żaczek, robert luty

W programie:

Jan Sebastian Bach, improwizacje i prezentacja instrumentów.

BAROQUE +

paolo pandolfo

W programie:

Jan Sebastian BachSuita nr 3 C-dur BWV 1009, Suita nr 6 D-dur BWV 1012
Tobias HumeThe Spirit of Gambo, Love’s Farewell, Pollish Ayre
Paolo Pandolfo – improwizacje

Prowadzenie koncertu: Magdalena Łoś, Polskie Radio PR2

Bilety dostępne na bilety24.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Dzień 6. i 7. | poniedziałek, wtorek, 24-25 czerwca

}

godz. 9-19

Dziekanka. Dom Studenta Uniwersytetu Muzycznego

ul. Krakowskie Przedmieście 56
Warszawa

KURS MISTRZOWSKI PAOLO PANDOLFO

paolo pandolfo

Zgłoszenia uczestników:

Zgłoszenia uczestników (czynnych i biernych) do soboty, 15 czerwca 2019 r. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na kurs mistrzowski.

Częscią warsztatów będzie wykład Burkharda Dammanna o technikach relaksacji i pracy ciała muzyka (w języku angielskim).

Dzień 8. | niedziela, 30 czerwca

}

godz. 12

WSTĘP WOLNY

ELF w PODZIEMIU

cezary duchnowski

W programie:

Cezary Duchnowski – improwizowane „elfy” /extremely low frequency/ oraz prezentacja komputerowych narzędzi kompozytorskich.